הגעתם לשלב בו אתם מחפשים צלם מגנטים לחתונה שלכם ? מעולה ! 

לפני בחירת צלם המגנטים שלכם, יש כמה דברים שעליכם לבדוק לפני כן.

1. מגנטים ללא הגבלה – כך מפתים אתכם !

כל זוג לפני חתונה עוד בשלבי החיפוש הראשוניים , נתקל בצמד המילים "מגנטים  ללא הגבלה" – מה זה באמת אומר "ללא הגבלה" .

כמו כל ישראלי טוב, כל אחד מאיתנו לא באמת אוהב שמגבילים אותו במוצר או בשירות, ולכן הומצא עבור הלקוחות המושג "ללא הגבלה"

הבעיה היא שהזוגות לא יודעים לשאול את צלם המגנטים את השאלות הנכונות, במאמר הבא נלמד לשאול שאלות סופר ממוקדות שיעזרו לכם לבחור צלם מגנטים אמין ואיכותי.

נתחיל מהסוף,

הדעה הרווחת היא כי מגנטים ללא הגבלה מאפשרים לאורחים להצטלם כאוות נפשם וללא כל הגבלה, אך חשוב מאוד לקרוא להבין שאין באמת דבר כזה "מגנטים ללא הגבלה בחתונה"?

במקרה הטוב, מגיעים צוות של שתי אנשים (צלם המגנטים+עורך/גרפיקאי) שניהם יחד אם הם עובדים בקצב ממש טוב, לא יוציאו לכם יותר מ-500 מגנטים (במקרה הממש ממש טוב) סקר פנימי שנערך בין 20 צלמי מגנטים הממוצע עומד על 387 מגנטים לחתונה  של 400 מוזמנים!

אז האם באמת אפשר לקרוא ל-387 מגנטים – "מגנטים  ללא הגבלה" – זה תחליטו אתם.

חשוב לקחת בחשבון שכל צלם מגנטים וכל אדם מפרש  המילים "ללא הגבלה" בצורה שונה, ובמהלך האירוע יש המון פרמטרים משתנים, כל צלם עובד בקצב עבודה שונה, יש צלמים ש"נעלמים" דווקא כשצריך אותם, אחרים מגיעים ללא חולצה " צלם מגנטים" מה שגורם לאורחים להתבלבל בין צלם האירוע לבן צלם מגנטים, והחיפוש לכשעצמו לוקח המון זמן.

רוצים טיפ ממש טוב? תשאלו את צלם המגנטים כמה עולה "מגנטים ללא הגבלה" ולאחר שזה ינקוב במחיר – תאמרו לו.. אוקיי, ואם אני מעוניין בחבילה של 400 מגנטים.. ברוב המקרים תזכו לקבל את אותה הצעת המחיר. איזה יופי?

אבל בואו לא נשכח… צלמי המגנטים לא עובדים חינם, ואם קיבלתם הצעת מחיר של 1,200 ₪ לצוות של 2 אנשים  בסדר גמור. תורידו את עלות המגנטים, עלות העובד, עלות הדלק, עלות הבלאי.. צלם המגנטים לא נשאר עם רווח גדול במיוחד.

לאנשים יש נטיה לחסוך על צלם המגנטים – אירוע ממוצע עולה 120,000 ₪ ומתוך זה צלם המגנטים זו ההוצאה הקטנה ביותר ודווקא פה מנסים לחסוך.

אז מה בכל זאת עושים ? הפתרון פשוט – בקשו מצלם המגנטים שלכם התחייבות לכמות מגנטים מינימאלית – החישוב נעשה בדרך כלל לפי מגנט לאורח – זאת אומרת שאם יש לכם בחתונה  400 אורחים – תצטרכו 400 מגנטים .(אל תשכחו שיש המון זוגות שמצלמים מגנט אחד, יש המון מבוגרים שכלל לא מצטלמים) כך שבסופו של דבר יש איזון מסוים בין כמות האורחים לבין כמות המגנטים

2. לא להתפשר על תיק עבודות של צלם המגנטים – ואם אפשר בקשו גם המלצות

שוק המגנטים לאירועים הוא עצום , יש מאות צלמי מגנטים רוצים לתת לכם שירות בחתונה . מצד אחד – זה מעולה – כי זה יוצר תחרותיות בענף – אך מצד שני – מכיוון שאין כל חסם כניסה לענף – כל מי שרק ירצה יכול להיכנס לתחום בלי בעיה. מה שיוצר מצב בעייתי שיש המון צלמי מגנטים לא מנוסים שכל מטרתם היא לבוא וליהנות באירוע שלכם כמה שזה נשמע לכם הזוי, יש צלמי מגנטים שבאים לאכול ולשתות אלכוהול על חשבון החתן והכלה, ובדרך כלל מדובר בצלמים צעירים ללא כל ידע או ניסיון בצילום.

איך ניתן לזהות את הצלמים האלה ? בדרך כלל צלמים כאלה יעבדו עם ציוד זול וחומרי גלם זולים.  לא יהיה להם עמוד פייסבוק או דוגמאות של תמונות לשלוח לכם, ומן הסתם שגם המלצות עליהם יהיה לכם מאוד קשה למצוא.

צלמים חובבנים בדרך כלל יתמחרו לכם את האירוע זול בכמה מאות שקלים על מנת לפתות אתכם. נשאלת השאלה – האם כדאי לחסוך כמה מאות שקלים בשביל לקבל צלם מגנטים ללא ניסיון ? אחד כזה שיתגלח על חשבונכם ?

חשוב מאוד שתזכרו: צלמי מגנטים איכותיים, יכולים לשמש לכם גם כצלם נוסף באירוע, חברת הצילום שסגרתם מתמקדים בכם ברוב האירוע, ולא יזיק צלם מגנטים מנוסה שיתעד את האורחים שלכם ויוצא לכם תמונות נהדרות. על זה שווה לשלם עוד כמה שקלים.

מה חשוב לוודא כשסוגרים צלם מגנטים לחתונה?

  • צלם מגנטים שיוציא כמות העתקים שווה למספר האנשים בתמונה
  • שהצלם יצלם את האורחים לפחות עד השעה 23:30 (אחרי זה כבר אין ביקוש למגנטים ולרוב הם נזרקים או נשארים אצל הזוג)
  • לוודא שמגיעים צוות של 2 אנשים (צלם + עורך)
  • לוודא שכל הפרטים כתובים בהסכם עבודה מסודר ומתועד במייל
  • וודאו כי בסיום האירוע תקבלו העתק דיסק/דיסק און קי – עם כל התמונות ברזולוציה גבוהה בלי המסגרת של המגנטים לצורך שימוש אישי.

רוצים לקבל הצעת מחיר עבור מגנטים לחתונה? מלאו את הטופס והשוו בין צלמי המגנטים הטובים ביותר באיזורכם.