מגנטים לחתונה

 

הגעתם לשלב בו אתם מחפשים צלם מגנטים לחתונה שלכם ? מעולה ! לפני שתבחרו חברת מגנטים לאירועים, יש 5 נושאים שתצטרכו לקחת בחשבון.

 

  1. למה לא כדאי לקחת חבילת "מגנטים ללא הגבלה"

 

כל זוג לפני חתונה ובשלב החיפושים, נתקל בצמד המילים "מגנטים – ללא הגבלה" – מה זה באמת אומר "ללא הגבלה" .

הדעה הרווחת היא כי מגנטים ללא הגבלה מאפשרים לאורחים להצטלם כאוות נפשם וללא כל הגבלה, אך חשוב מאוד לקרוא בין השורות שלא נאמרות במילים ולהסתכל לפרטים הקטנים. מגנטים ללא הגבלה? אין באמת דבר כזה.. הרי כח האדם באירוע הוא מוגבל, (בדרך כלל מדובר בצוות של 2 אנשים צלם+עורך) ואלה מוגבלים מבחינת הספק.

בסקר פנימי שנערך בין 34 חברות מגנטים לאירועים בחתונה ממוצת של 400 אורחים, כמות המגנטים שיצאה היא כ-370 מגנטים בלבד!

אז האם באמת אפשר לקרוא ל-370 מגנטים – "מגנטים – ללא הגבלה" – זה תחליטו אתם.

חשוב לקחת בחשבון שכל צלם מגנטים וכל אדם מפרש "ללא הגבלה" בצורה שונה, וסף במהלך האירוע יש המון פרמטרים משתנים, יש צלמים שעובדים לאט יותר מצלמים אחרים, יש צלמים ש"נעלמים" דווקא כשצריך אותם, אחרים מגיעים ללא חולצה " צלם מגנטים" מה שגורם לאורחים להתבלבל בין צלם האירוע לבן צלם המגנטים.

 

דבר נוסף המעיד על העבודה כי אין באמת דבר כזה מגנטים ללא הגבלה הוא שאם תבקשו הצעת מחיר ל-400 מגנטים או למגנטים ללא הגבלה – רוב צלמי המגנטים יתנו לכם בדיוק את אותה הצעת מחיר– איזה יופי ?

 

אז מה בכל זאת עושים ? הפתרון פשוט – בקשו מצלם המגנטים שלכם התחייבות לכמות מגנטים מינימאלית – החישוב נעשה בדרך כלל לפי מגנט לאורח – זאת אומרת שאם יש לכם בחתונה  400 אורחים – תצטרכו 400 מגנטים .(אל תשכחו שיש המון זוגות שמצלמים מגנט אחד, יש המון מבוגרים שכלל לא מצטלמים) כך שבסופו של דבר יש איזון מסוים בין כמות האורחים לבין כמות המגנטים

 

  1. לא להתפשר על דוגמאות של צלם המגנטים – ואם אפשר בקשו גם המלצות

שוק המגנטים לאירועים הוא עצום , יש מאות צלמי מגנטים שמחכים לחתונה שלכם כדי לבוא ולצלם לכם מגנטים, מצד אחד – זה מעולה – כי זה יוצר תחרותיות בענף – אך מצד שני – מכיוון שאין כל חסם כניסה – כל מי שרק ירצה יכול להיכנס לתחום בלי בעיה. מה שיוצר מצב בעייתי שיש המון צלמי מגנטים לא מנוסים שכל מטרתם היא לבוא וליהנות באירוע שלכם כמה שזה נשמע הזוי, יש צלמי מגנטים שבאים לאכול ולשתות אלכוהול על חשבון החתן והכלה, ובדרך כלל מדובר בצלמים צעירים ללא כל ידע או ניסיון בצילום.

איך ניתן לזהות את הצלמים האלה ? בדרך כלל צלמים כאלה יעבדו עם ציוד זול, מדפסת פוטו CANON IP7250 , לא יהיה להם עמוד פייסבוק או דוגמאות של תמונות לשלוח לכם, ומן הסתם שגם המלצות עליהם יהיה לכם מאוד קשה למצוא.

צלמים חובבנים בדרך כלל יתמחרו לכם את האירוע זול בכמה מאות שקלים על מנת לפתות אתכם. נשאלת השאלה – האם כדאי לחסוך כמה מאות שקלים בשביל לקבל צלם מגנטים ללא ניסיון ? או שמה כזה שיוכל לספק לכם תמונות כל כך יפות שתוכלו בלי כל בעיה לשלב באלבום החתונה שלכם.